Coś innego dla każdego jest ważne, ale istnieją uniwersalne prawdy

Pewne sprawy są niecierpiące zwłoki, słowa odpowiednie do otwarcia wszystkich drzwi, wyważenia tych, które opierają się, są ważniejsze od wszystkiego problemy i nieporównywalne do niczego radości. Są osoby najważniejsze, których nie da się podrobić i zastąpić. Jakie to słowa, jakie problemy, jacy ludzie?

droga

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Co jest ważne? Coś innego dla każdego, jednakże można odnaleźć kilka wspólnych punktów na mapie życiowych znaczeń. Szczęśliwa, kochająca się rodzina, dom, pies…, któż z nas tego nie zna. Dla każdej z tych osób mamy w zanadrzu wiele miłych słów, jednak ich zabarwienie krąży wokół pewnych wartości: tradycja, przywiązane (rodzina), opieka, nieskończona miłość (dzieci), miłość i pożądanie (partner, partnerka).

To oczywiście tylko pojedyncze słowa, gromadzące się wokół tych wartości określając je i definiując, one nie wyczerpują tematu. najważniejsze jest przecież to, iż są one wspólne dla większości ludzi.

Masz zamiar znaleźć kolejne materiały dotyczące rozważanej tu kwestii? Jeżeli tak, to wejdź na ten link i zobacz wpis z witryny.

Są także osoby, którym rodzina czy partner kojarzy się źle, którym dziecko wywołuje traumę (śmierć), lecz większość będzie miała takie samo podejście do tych tematów. Dla bliskich jesteśmy niczym dedykacja najlepsza, niczym transport dedykowany, który prosto trafia, bez drogi na skróty, bez okrężnych dróg, do ich serca.

droga

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Niestety, istnieją też wspólne przeciwności losu, a są także uniwersalne. Choroba, śmierć., wypadek, kalectwo… Te wszystkie tragicznie brzmiące słowa pokazują nasz los w czarnych barwach. Szczęśliwie nie każdemu przychodzi mierzyć się z wielkimi nieszczęściami, ale większość z nas traci kogoś bliskiego (na przykład rodzice, dziadek, babcia), wielu z nas walczy z chorobami, czy to swoimi czy bliskich…

Paradoksalnie można stwierdzić, iż to, że stawianie czoła problemom czyni z nas ludzi.

Chcesz znaleźć podobne publikacje, ale wszedłeś w ślepy zaułek? Jeśli tak, to zalecam ten artykuł (http://www.sol-drogowa.pl/pl) – naprawdę warto wziąć go pod lupę.

Co by bowiem było, gdyby pewna część społeczeństwa posiadała tylko szczęście, a druga problemy bez końca? Nie istniałaby możliwość, żeby te dwie grupy mogły się dogadać. Dzięki temu, że doświadczamy podobnych chwil szczęścia i krzywdy, łatwiej nam się wczuć w sytuację drugiej osoby, a to niezbędne, żeby być w pełni człowiekiem – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*