Co oznacza skrót TIR, czym są tzw. pociągi drogowe oraz gdzie przewożą one przeróżne produkty?

Czy wiesz, że istnieją tzw. wymagania wtórne człowieka? Takie, które są w naszym życiu potrzebne, ale jednak mniej ważne niż jedzenie czy picie.. Do wspomnianych potrzeb można zaliczyć przemieszczanie się czy też przewożenie przedmiotów.

transport może zatem dotyczyć zarówno ludzi jak i produktów. Istnieją różne środki transportu: od samolotów do samochodów. W wypadku transportu osób najczęściej stosuje się mikrobusy albo autobusy. Mogłyby one przewozić stosunkowo małą liczbę ludzi w określone uprzednio miejsce. W zależności od konkretnej firmy mogłoby być ono odległe nawet o wiele kilometrów. Przykładowo bardzo znana jest obecna w znaczniejszych miejscowościach komunikacja miejska, którą moglibyśmy poruszać się na terenie danego miasta. Inne firmy zajmują się transportem ludzi na większe odległości, a jeszcze inne proponują np. transport towarów. Realizują to na miejscu danego kraju lub oferują transport ogólnoświatowy.
transport

Autor: billjacobus1
Źródło: www.flickr.com
W tym miejscu należałoby dodać, że w potocznym języku duże ciężarówki określamy jako TIR-y, lecz nie każdy wie, co znaczy taki skrót. Otóż jest to Międzynarodowy Transport Drogowy.

Czy prezentowany wątek Cię zainteresował? Kliknij też na pomocne materiały zawierające tak samo istotne dane, które niewątpliwie zupełnie Cię pochłoną.

Takiego rodzaju samochody transportują duże ilości towarów od np. producenta do magazynów lub wprost do np. hipermarketu. Warto dodać, że przykładowo w Szwecji z uwagi na bardzo dobrą infrastrukturę drogową stosowane bywają ciężarówki znacznie większe i dłuższe niż w naszym kraju.

Jeszcze lepiej ta kwestia prezentuje się w Australii, gdzie wykorzystuje się tak zwane pociągi drogowe, czyli ciężarówki ciągnące kilka naczep równocześnie. Taki przewóz jest możliwy jedynie w tym państwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*