Fabryka

Co oferują przenośniki taśmowe i jak pomagają w pracy? Poznaj modele przenośników i ich zastosowanie. Sprawdź gdzie najlepiej się sprawdzają

Przenośniki taśmowe to mechanizmy transportowe o charakterze ciągłym, szczególnie wykorzystywane w celu przewożeniazaładunków sypkich albo rozdrobnionych. Z powodzeniem są używane w magazynach, składowiskach czy kopalniach. Doskonale sprawdzają się też na liniach produkcyjnych.

maszyna technologiczna
Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com

Więcej info o przenośnikach tasmowych http://www.robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmoweW sumie znamy wiele konstrukcji przenośników taśmowych. Prawie każda z nich napędzana jest silnikiem elektrycznym. Z reguły stosowanym jest przenośnik, który jest złożony z taśmy transportowej, tak zwanej przenośnikowej związanej w pętlę. Podparta jest na rolkach, które nazywa się krążnikami, napędzana zaś za pomocą jednego lub większej ilości bębnów napędowych. Taśma jest napinana przy pomocy mniej lub znaczniej złożonych mechanizmów napinających. W czasie transportu materiałów mogących obklejać taśmę stosowane są z reguły również narzędzia do czyszczenia taśmy, jak szczotki lub skrobaki. Taśma w przenośniku taśmowym wykonana jest najczęściej z gumy, silikonu, a także z elastycznego tworzywa sztucznego.Są również przenośniki, gdzie rolę nośnika wypełnia taśma lub siatka stalowa, o rozmaitym splocie. Tego typu urządzenia używane są przykładowo na liniach technologicznych przechodzących przez piece czy myjki. Są również przenośniki uruchamiane linami, przenośniki z taśmą, która zawiera poprzeczki, inaczej zwane zabieraki. Ułatwiają one transport materiałów pod ogromnymi kątami. W długich przenośnikach taśma powrotna zazwyczaj jest odwracalna.

Przenośnik taśmowy
Autor: peter
Źródło: http://www.flickr.com
Depaletyzatory – wybór

Interesującym rozwiązaniem jest także instalacja z taśmą, zwinięta jest w rurę w środkowej części trasy przenośnika . W ten sposób materiał transportowany ochraniany jest przed czynnikami zewnętrznymi. Przenośniki taśmowe są w stanie mieć wagi, czyli tak zwane mierniki przepływu przewożonego materiału. Pracę przenośnika zabezpieczają sygnalizatory zrywania taśmy czy przeciążenia, jak również czujniki temperatury i zbiegania taśmy. Przenośniki taśmowe mogą przetransportować towary na niezwykle dalekie, wielokilometrowe odległości. Korzysta się z nich wszędzie tam, gdzie transport kołowy stwarza trudności lub jest mniej ekonomiczny. Wykorzystuje się go także do przenoszenia materiałów z miejsca położonego niżej. W kopalniach podziemnych przenośniki taśmowe po właściwych zabezpieczeniach mogą służyć do przewożenia ludzi. W kopalniach odkrywkowych korzysta się z przenośników, jakich ułożenie jest zmieniane w okresie przesuwania frontu robót za pomocą tak nazywanych mostów skarpowych.
Dodatkowe informacje sprawdź tę stronę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*