gaz

Ceny gazu na rynku nie są zbyt wygórowane, w związku z tym przypuszczalnie energia gazowa sprawdzi się również w Twoim domu

Mnóstwo polskich mieszkań jest nagrzewana węglem kamiennym. Jest to podyktowane tym, iż jest to w tej chwili jeden z najtańszych materiałów na rynku. Na południu naszego kraju jest multum kopalni, w związku z tym bezproblemowo można się zaopatrzyć w ten substytut. Niestety spalanie węgla powoduje skażenia powietrza, co jest w szczególności niepokojące w gigantycznych metropoliach, w których w dodatku po drogach każdego dnia porusza się sporo pojazdów spalinowych.

ceny gazu
Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też zdecydowanie częściej występuje smog, innymi słowy zanieczyszczenie powietrza, powstające przez aktywność człowieka a także występowanie niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Najczęściej smog widoczny jest zimą, kiedy to ludzie palą w piecu i na domiar tego nie ma wiatru, a w tym samym czasie występuje znacząca wilgotność powietrza. Włodarze największych miast Polski coraz częściej rozpatrują możliwość opublikowania zakazu palenia w piecach węglem kamiennym. Zamierzają oni troszczyć się szczególnie o zdrowie lokatorów, albowiem smog jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia człowieka.

W związku z tym polecają oni inne sposoby nagrzewania mieszkania. Najpopularniejszą alternatywą jest w rzeczy samej energia gazowa, która już dzisiaj doprowadzana jest do największych miast – Z reguły gaz doprowadzany jest poprzez sieć o średnim albo niskim ciśnieniu. Oczywistym jest, iż w dużych miastach do tej pory gaz był rzadko używany, albowiem do
gaz
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

mnóstwa bloków nie został on nawet doprowadzony. Być może sytuacja zmieni się błyskawicznie, kiedy w życie zaczną wchodzić rozporządzenia wydane przez starostów miast o zakazie palenia węglem. Jeżeli chcemy już dzisiaj rozważyć to czy będzie to dla nas korzystne to powinniśmy sprawdzić ceny gazu na rynku – dowiedz się więcej o cenach gazu. Wiadomym jest, że są one zróżnicowane i zależą od wielu rozlicznych elementów. Niemniej jednak nagrzewanie gazowe nie będzie dużo droższe, jeśli nasz dom będzie odpowiednio ocieplony.

Powinieneś wiedzieć, iż energia gazowa ma sporo plusów. Najważniejsza z nich to z pewnością obniżenie wydzielania rozlicznych związków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla ludzi. Nie możemy olewać tego problemu i już teraz winniśmy zastanowić się nad tym, czy ogrzewanie gazowe nie będzie dla nas bardziej opłacalne.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*