Całkowicie nowe czynności i nowe produkty. Poznajemy je, kiedy jesteśmy zmuszeni zainteresować się nowym tematem. Nie zawsze jest to łatwe

Czy rzeczywiście istnieją osoby, które się na wszystkim? No cóż, ciężko znaleźć kogoś takiego. Jeszcze może przed wiekami rzeczywiście wielu było mędrców na świecie, którzy byli zdolni ogarnąć swoim umysłem cały świat. Niemniej, nie było to wiedza tak rozległa, jak obecnie.

Dziś to normalnie niemożliwe, żeby wiedzieć o wszystkim, to wykracza po prostu poza nasze możliwości poznawcze. Kto jednak twierdzi, że zna się na wszystkim jest raczej próżniakiem niż równym partnerem do poważnej dyskusji. Dlaczego tak właśnie jest? Dlatego, iż świat jest za bardzo skomplikowany,aby móc chwalić się wiedzą, której tak naprawdę nie ma nikt.

O swoich brakach dowiadujemy się zazwyczaj, kiedy przychodzi do poznawania nowej rzeczy. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć o tym zjawisku jednym zdaniem. No da się, przecież nieprzypadkowo tworzone są definicje i terminy, by jakoś ogarnąć rzeczywistość.

Systemy przeciwdeszczowe

Autor: Joy Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, definicja taka jest tylko to jakby wycinek wielkiego świata, bo każdy może nauczyć się na pamięć jednego zdania, ale już przywołać z głowy całą książkę? Niemożliwe.

Tak jest właśnie, jak poznajemy coś, a się okazuje, że dobrze jeszcze nie wystartowaliśmy.

Masz chęć znaleźć więcej nowości (http://infinitex.pl/o-nas/) na publikowany problem? Jeśli tak, to śmiało kliknij tu, a bez dwóch zdań poczujesz zadowolenie!

Zgłębiamy temat i nagle okazuje się, że są tam pojęcia, które znów należy przyswoić, a za nimi widać już kolejne i kolejne, jak na przykład koryta, odwodnienie drogowe czy polimerobeton. Tak właśnie przeważnie się to dzieje, że niby znane słowa potrafią rozwinąć się w ciągi innych słów, i tego jest tak wiele, że nie da się tego zwyczajnie przyswoić. Zresztą, przecież uczelnie wszystkie, na których prowadzone są kierunki studiów skupiają się na tym, by nauczyć konkretnie jednej rzeczy danego studenta, żeby w przyszłości był on dobrym specjalistą.

Nasze kolejne artykuły są tak samo interesujące, jak ten. Zatem wejdź w łącze tutaj (https://kador.pl/historia/) i przeglądaj rzetelne informacje. Zachęcamy!

Zobacz również:

Kiedyś się mawiało, że ktoś od wszystkiego jest do niczego, ale to jest na czasie także dzisiaj. Zamiast wcielać się w specjalistę od wielu dziedzin, lepiej odszukać swój obszar zainteresowań i to w nim się rozwijać. Tylko to zapewni nam status fachowca w danej kwestii. W innych okolicznościach będzie znał tylko wszystko powierzchownie, ale to żadna wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*