ogrodzenie

Blachy odporne na ścieranie Hardox – cechy standardowe i zastosowanie

Firmy istniejące na współczesnym rynku starają się ciągle wzbogacać własną ofertę o kolejne produkty, jako że doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że tym sposobem stają się bez wątpienia bardziej konkurencyjne. Przykładem takiego wyrobu są blachy trudnościeralne, których aktualnie powszechnie używa się w przemyśle. Jednym z najbardziej popularnych rodzajów są blachy Hardox, produkowane przez Ssab Oxelosund.

Jakie są ich cechy charakterystyczne?

blacha ryflowana wysokiej jakości
Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jak sama nazwa wskazuje, blachy przez długi czas zachowują doskonały stan techniczny, gdyż nie są podatne na ścieranie (sprawdź więcej w temacie: technologia hardox). Na dodatek, charakteryzują się także bardzo istotną wytrzymałością gdy chodzi o jakiekolwiek obciążenia. Hardox to stal, jaka zapewnia dosyć wiele możliwości jeśli chodzi o obróbkę – przede wszystkim, jest świetnie przygotowana do spawania. Jej obróbka nie generuje dużych trudności, gdyż może być też toczona, ewentualnie walcowana. Do cięcia tej stali używa się najczęściej laserów (szersze informacje – hardox). Rezultaty gwarantują również takie rozwiązania jak zastosowanie strumienia wody o znaczącej sile, w którym są umieszczone malutkie cząsteczki których zadaniem jest ścierać powierzchnię.

Z racji swoich przydatnych właściwości, stal Hardox cieszy się nie tylko dużą popularnością, ale jest także powszechnie wykorzystywana. Znakomicie sprawdza się chociażby w górnictwie. Dodatkowo, z blach tych wykonywane są elementy maszyn, jakie powinny być wyjątkowo trwałe. Co ciekawe, to właśnie Hardox jest często stosowana w procesie produkcyjnym łyżeczek. Blacha jest bardzo sprężysta, a podczas wykorzystywania wyrobów, jakie są z niej wykonane, powierzchnia ściera się równomiernie.
Producent blach Hardox przywiązuje ogromną uwagę do jakości swoich towarów. Oznacza to, że blacha absolutnie musi być płaska. Nie mogą się na niej pojawić żadne nierówności, a jeżeli mimo obróbki za pomocą walcowania, blacha w tym względzie nadal nie jest doskonała, kolejny raz jest walcowana. Sama blacha jest relatywnie cienka, jednakże jest bardziej trwała niż wiele blach, których grubość jest większa. Na rynku proponowanych jest kilka rodzajów tej stali, dlatego można wybrać produkt odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom bądź zastosowaniu, jakie zamierza się wziąć pod uwagę.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*