Bezpieczeństwo telefonów komórkowych

Wiele osób posiada współcześnie smartfony. W pewnym stopniu zastępują one komputer, przechowywane są na nich różnorakie dane, o ogromnej wartości dla nas.
Powyższe powody, a pewnie wiele osób umiałoby dodawać do nich kolejne, sprawiają, że kwestie związane z bezpieczeństwem są dla nas niemalże priorytetowe.

Rysunek techniczny drukarki 3D

Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com
ebook

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Nie rozchodzi się tutaj jednakże jedynie o dobre zabezpieczenie ekranu lub obudowy przed porysowaniem – z takim czymś z pewnością upora się każde etui na telefon komórkowy, przykładowo futerał Sony Xperia XA, które można kupić niemalże wszędzie. Istotniejsze jest sprawienie, by nasz telefon nie wpadł w niepowołane ręce, a dokładniej, aby niepowołane osoby nie uzyskały dostępu do jego zawartości. Co zatem należy zrobić, aby tego uniknąć? Nie można zostawiać telefonu na widoku w miejscach publicznych, jeśli przykładowo jesteśmy w barze i idziemy do toalety, za każdym razem musimy zabrać telefon ze sobą. Musimy się kierować zasadą ograniczonego zaufania. Po drugie, kiedy transportujemy telefon, musimy umieszczać go ukrytym miejscu: jeśli w kieszeni to jedynie tej z przodu, a nie z tyłu, skąd każdy może błyskawicznie go wyciągnąć. Jeśli przenosimy telefon w torbie, nie powinien on znaleźć się w kieszeni w klapie, skąd również może on bardzo szybko zostać wyciągnięty.

Jeżeli te rady to dla nas zbyt niewiele i chcemy bardziej skutecznie zabezpieczać telefon, warto inwestować nie tylko w pokrowiec, na przykład etui Xiaomi Redmi 3 PRO, lecz również nowoczesne, specjalne oprogramowanie, które uniemożliwia uzyskanie dostępu do zawartości komórki bez podania specjalnego szyfru. To bardzo efektywne zabezpieczenie, które cieszy się dużą popularnością. Opłaca się w nie zainwestować, zwłaszcza, jeżeli na komórce przechowujemy wiele danych.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*