Bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych pozostaje dla każdego z nas najważniejsze

Nieraz jednakże zapominamy o tych najbardziej prostych rzeczach, które bezwzględnie powinny być w każdym mieszkaniu.
Czy każdy z nas posiada w mieszkaniu takie urządzenie, które pospolicie nazywane jest zwyczajnie – czujka dymowa? Niewątpliwie niewielu, a to małe urządzenie daje niesamowitą gwarancję bezpieczeństwa.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
naklejki

Autor: Nico Jensen
Źródło: http://www.flickr.com
oprogramowanie dla firmy

Autor: Kirsty Pitkin
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? To proste. Taka czujka dymowa poinformuje nas, iż w domu zaczyna dziać się coś niepokojącego, gdyż jej kluczowym obowiązkiem jest wykrycie pojawiającego się ognia na podstawie powstałego i unoszącego się dymu. W takiej sytuacji obudzi nas głośny alarm i w odpowiednim czasie mamy możliwość uciec z mieszkania. Taka czujka (skorzystaj z oferty na czujka zasysającawww.afg.poznan.pl) dymowa powinna koniecznie być zainstalowana w każdym domu, w którym mamy kominek, w którym zamontowane są gazowe podgrzewacze wody – a już koniecznie te z otwartą komorą SPAlania, lub w tych mieszkaniach, w których jest kuchenka gazowa. Powinni też o niej pomyśleć osoby palące w domu papierosy. Taka czujka dymowa może być podłączona do systemu alarmowego, który uruchamia zraszacze pomocne przy zgaszeniu źródła ognia. Jeśli więc i Ty zapomniałeś o tak istotnej rzeczy jaką okazuje się czujka dymowa, napraw to jak najszybciej, skoro bezpieczeństwo Twoich najbliższych jest dla Ciebie bardzo ważne. Powinno się w tym punkcie ująć, że kosztuje niedużo, a korzyści jakie ma możliwość przynieść w bardzo trudnej sytuacji są nie do ocenienia.

Nieraz w natłoku najistotniejszych spraw zapominamy, w jaki sposób najwłaściwiej zagwarantować bezpieczeństwo naszym najbliższym. To przykre, ale bywa i tak, iż myślimy o tym dopiero wtedy, kiedy dopadnie nas prawdziwa tragedia.
Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*