Ani przez moment nie będziemy żałować decyzji o zakupie kamiennego blatu do kuchni

Blaty do kuchni mogą być wyprodukowane z przeróżnych tworzyw, należy jednak wybrać kamień.
Jeżeli marzy nam się przykładowo marmurowy lub granitowy blat kuchenny, to nie powinniśmy iść na żadne kompromisy.

kaloryfer

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
pompa

Autor: AdminOfPlaygroup
Źródło: http://www.flickr.com
Owszem, powinniśmy być świadomi tego, że całe przedsięwzięcie będzie bardziej kosztowne z dwóch powodów. Po pierwsze, sam blat z kamienia jest zawsze dosyć drogi, a po drugie, trzeba będzie wybrać mocne dolne szafki, by mogły one utrzymać ciężki blat. Jednak nic nie będzie w stanie spowodować, że nie zachwyci nas efekt końcowy. I oprócz tego kamienny blat jest po prostu bardzo wytrzymały.

Kliknij ten odsyłacz i zdobądź cenne info w kontekście opisywanej tu kwestii! Z pewnością rzeczywiście uznasz je za godne uwagi.

Powinniśmy teraz pokrótce przyjrzeć się dwóm najchętniej wybieranym blatom w Polsce — marmurowi i granITowi. Marmur jest przepiękny. Prezentuje się niezwykle elegancko. Jednak będziemy musieli go w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed odbarwieniami. Możemy też kupić blat z granitu. Jeżeli postawimy na wersję chropowatą, to nie będą widoczne na niej nawet duże krople wody. Będzie także łatwiejszy do utrzymania w czystości. Wszystkie kamienie są odporne na działanie wysokiej temperatury, więc świetnie nadają się na blaty kuchenne. Jeżeli zatem żyjemy w województwie dolnośląskim oraz spodobał nam się jakiś blat kamienny Lubin wydaje się być świetnym miejsce, gdzie zapewne znajdziemy kilka spółek, które oferują takiego typu rozwiązania do kuchni.

Fachowcy przyjadą, żeby zrobić pomiary w naszej kuchni. Oczywiście odpowiedzą też na wszystkie nasze pytania i podpowiedzą, który kamień kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*