Z jakiego powodu warto używać pieluchy wielorazowe?

Świadomi rodzice ochoczo przygotowują się na powitanie na świecie swojego maleństwa. Setki przeczytanych artykułów, liczne książki, wszystko po to aby dokonać dobrego wyboru. Rzadko kto jednak bierze pod lupę temat pieluszek. Tutaj postanawiamy szybko – jednorazówki, wszak w obecnych czasach już nikt nie używa pieluch wielorazowego użytku.

Ponowna wizyta w sklepie, wybór należytego rozmiaru i przedziału cenowego, chociaż na ogół szukamy wersji najlepszej, czyli najdroższej. Wtedy, zdziwieni ceną paczki pieluch, zaczynamy szukać tańszej- acz równie skutecznej alternatywy, przykładowo pieluchy ekologiczne. Co więcej za dobre pampersy uważa się takie, które idealnie chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość w środku. Nie myślmy lecz, że to wszystko nie oddziałuje na skórę dziecka. Nasączone chemikaliami pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u maluchów.

Jakiś czas temu w sprzedaży dostaniemy kilka bardzo ciekawych alternatyw dla powszechnie stosowanej pieluchy jednorazowej. Wśród nich można znaleźć zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, czyli flanelowe, tetrowe oraz – obciążenie betonowe frotowe, jak i cieszące się uznaniem mam pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania (all-in-one). Pieluchy tzw składane, np. pieluszki tetrowe- są wykonane z bawełny, czasem też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie uczulają skóry dziecka i gdy często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii. W krótkim czasie schną. Do takich pieluch warto dokupić odpowiedni otulacz, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Do bezdyskusyjnych zalet takich pieluch można uznać fakt, że są uszyte w części lub w całości z naturalnych, nie powodujących alergii materiałów. Do minusów – konieczność prania i czasem – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Na koniec: w podróży tzw. pampersy będą świetnym wyborem – brudną pieluchę po prostu się wyrzuca. Jednak, jeżeli zorientujemy się, że pampersy są powodem alergii u maluszka a także kiedy jesteśmy zapalonymi ekologami, kupmy pieluchy, które stosowane są od zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*