harcerze

Akcesoria niezbędne w harcerstwie

Harcerstwo jest grupą aktualnie nadal popularną na ternie kraju. Grupuje ona dzieci i młodzież, osoby, które chcą posiąść nowe umiejętności – zwłaszcza takie, których zwykle nie można zdobyć w placówce szkolnej. Są takie drużyny, do jakich można zapisywać dzieci już w wieku przedszkolnym. Ponadto zwykle na początkowe zbiórki chodzą pierwszoklasiści i dzieci w podobnym wieku. Osoby nowe w harcerstwie, które nie mają jeszcze 10 lat, nazywane są zuchami.

Generalnie na terenie kraju funkcjonują dwie duże organizacje harcerskie, do jakich można się zapisać. Różnią się one do pewnego stopnia zabarwieniem ideologicznym, w jednej z nich przykładowo większą uwagę zwraca się na kwestie związane z religią. Inne są też naszywki harcerskie i inne symbole, które są oznaczeniem członkostwa w danej organizacji. Ponadto wiele aspektów jest wspólnych, w szczególności jeżeli chodzi o wyposażenie wyjazdowe.
Ubiór
skaut
Autor: east_mountain
Źródło: http://www.flickr.com

Tym, co od razu odróżnia harcerzy na tle innych młodych ludzi, jest charakterystyczny ubiór. Mundurki harcerskie sklep to w pierwszej kolejności określony mundur. Kolor elementów munduru oraz wygląd poszczególnych jego części zależy w dużej mierze od grupy, w której jest się członkiem. Bluzy od mundurów mogą występować więc w takich odcieniach jak szary, ciemna zieleń lub błękit. Ponadto (ciąg dalszy tego materiału: Firma Hydraulik Services) Zależnie od okazji i pełnionej funkcji dobiera się różnorodne nakrycia głowy, na przykład kapelusz czy rogatywkę (zobacz – - składnica harcerska online). Mundury dla dziewcząt trochę różnią się od męskich wyglądem, a przede wszystkim tym, że zamiast spodni przewidują charakterystyczne, dopasowane do bluzy spódnice.

Inne elementyOprócz samej odzieży i butów, dla członków harcerstwa przewiduje się także niezbędne wyposażenie (link do oferty).

Jeżeli omawiana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, zobacz ponadto więcej szczegółów szybkie pożyczki legnica tutaj – te wiadomości również nie mogą pozostać niezauważone.

Są to przykładowo różnorodne dodatki do stroju, które mają różną symbolikę. Należą do nich naszywki, sznury i innego rodzaju dodatki. Część z nich uzyskuje się z czasem, w miarę zdobywania odpowiednich sprawności harcerskich. Do typowego wyposażenia każdego harcerza zalicza się także tak zwana finka, czyli rodzaj noża przydatnego w wielu różnych sytuacjach. Finki harcerskie można nabyć w wielu miejscach, na pewno najlepszym z nich jest składnica harcerska.

Tagged with:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*